08.06.2021 16:02:30

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ’NDE SANDIK ÇAL İÇİN KURULDU

Türkiye Değişim Partisi Denizli İl Teşkilatı’nda Çal ilçe kongresi tamamlandı. Pamukkale, Çardak, Merkezefendi’nin ardından partinin dördüncü ilçe kongresi TDP Denizli İktidara Hazırlık Merkezi’nde yapıldı. 21 partilinin oy kullandığı seçimin sonucunda Halit Vural ilçe başkanlığı görevine seçildi.

TDP ÇAL İLÇE BAŞKANI HALİT VURAL: “ÇİFTÇİ İÇİN, ESNAFİ İÇİN, HERKES İÇİN DEĞİŞİM ŞART”

Kongrenin TDP ve Denizli için hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan Türkiye Değişim Partisi’nin Çal İlçe Başkanı Halit Vural, “Hafta içinde yapılmasına rağmen demokrasiye ve değişime inanarak bugün sandık başına gelen değişim dostlarıma, yol arkadaşlarına, teveccühle beni ve arkadaşlarımı göreve getirdikleri için teşekkür ediyorum. Geldiğimiz noktada görüyoruz ki, mevcut durumdan kimse memnun değil. Antik çağlardan beri tarım yapılan, coğrafyamızın en bereketli topraklarında çiftçi perişan durumdaysa, kadim ticaret geleneğinin olduğu Çalımız, Denizlimizde esnafımız borç döngüsünden kurtulamıyorsa; işçimiz, memurumuz, ücretli çalışanımız ayın sonunu getiremiyorsa ve siyasetin aktörleri buna çözüm üretmekten acizse, değişim zamanı gelmiş demektir. Gün güzel ülkemizi içinde bulunduğu karanlıktan kurtarmak için çalışma günüdür. Elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz. Çalışacağız, değiştireceğiz, dönüştüreceğiz, bir ve beraber olarak bu kötü günleri geride bırakacağız” dedi.

 

TDP DENİZLİ İL BAŞKANI ORÇUN SARIHAN:

Kısa zamanda il ve ilçelerin teşkilatlanmasını tamamlayarak dördüncü kongreyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarına değinen TDP Denizli İl Başkanı Orçun Sarıhan, teşkilat içinde birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti. Başkan Sarıhan “Artık hiçbir etkisi ve anlamı kalmayan, halkımız nezdinde tüm inandırıcılığını yitirmiş siyasi yapılardan bizi ayıran en temel nitelik;  bu millete karşı sorumluluğunu asla unutmadan, milletin yoluna baş koyan yol arkadaşlarımızdır. Bizim farkımız, koltuk ve makam sevdasıyla parti içi kısır çekişmelerde kaybolan, hizmet ve politika üretme kabiliyetini yitirmiş, enerjisini boş emeller uğruna harcayan, bu yüzden milletimizin hiçbir yarasına derman olamayan zihniyetin kapımızdan içeri girememiş ve giremeyecek olmasıdır. İşimiz gücümüz milletimizdir. Sevdamız makama değil, vatanadır. Bundan sonra da burada bulunan ve bulunamayan tüm dostlarımın aynı anlayışla yol alacağından, bu tür hastalıklı alışkanlıkların partimiz içinde kendisine yer bulamayacağından adım gibi eminim. Hepinize teşekkür ediyorum. Aynı azim ve inançla iktidara doğru hep birlikte emin adımlarla yürüyeceğiz” dedi.

Halit Vural Kimdir?05/05/1971 yılında Çal'da dünyaya gelen Halit Vural, Çal’da esnaflık mesleğini sürdürmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.